Дузпа даде победен старт на Херта на новия шампионат (видео)

Отборът на Херта (Берлин) стартира с победа новия шампионат на Германия. Столичани се наложиха с 1:0 при визитата си на Аугсбург в двубоя от първия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение бе дело на Саломон Калу от дузпа в началото на второто полувреме. Тогава нападателят бе спънат от Рагнар Калван в наказателното поле и съдията отсъди наказателен удар. В самия край на първата част домакините останаха с човек по-малко, след като Раул Бобадийя получи два жълти картона през първото полувреме.

В средата на втората част и гостите останаха с десет футболисти, тъй като Рой Бееренс също получи второ официално предупреждение. 15 минути преди края на мача Агусбург бе близо до изравняване, но удар от фаул на Александер Есвайн срещна страничната греда. До края на мача домакините направиха всичко възможно да стигнат поне до точката, но гостите от Херта се бранеха добре и запазиха успеха.