Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:3

Хановер се измъкна при гостуването на новак

Отборите на Дармщат 98 и Хановер 96 завършиха наравно 2:2 в мача помежду си от първия кръг на Бундеслигата. Новаците в елита на два пъти повеждаха в резултата, но гостите от Долна Саксония стигнаха до изравняване.

Първият гол падна в 31-ата минута, когато Марко Зайлер изведе на чиста позиция Марсел Хелер и халфът се разписа с техничен удар. В началото на втората част обаче резервата Чарлисън Беншоп изравни за Хановер. Нападателят получи топката от Мевлют Ердинч в наказателното поле и вкара за 1:1. Скоро обаче домакините отново излязоха напред, като точен отново бе Хелер. В 60-ата минута Хановер получи право да изпълни дузпа, но Ердинч стреля слабо и вратарят Кристиан Матениа спаси. Две минути по-късно обаче гостите все пак успяха да изравнят. Айтач Сулу имаше нещастието да си вкара автогол и така да направи 2:2, което в крайна сметка се оказа и крайният резултат.