С воля и характер Леверкузен взе своето (видео)

Четвъртият от миналата кампания Байер (Леверкузен) много трудно се наложи с 2:1 над Хофенхайм у дома в откриващия си мач за новия шампионат. Гостите излязоха напред след само пет минути игра, но "аспирините" все пак успяха да осъществят обрат, благодарение на голове на Щефан Кийслинг и резервата Юлиан Брант.

Байер стартира с двама нови в редиците си - Жонатан Та и световният шампион Кристоф Крамер, докато голямото име в състава на Хофе беше Кевин Курани, който се завърна в Бундеслигата след пет сезона и по-точно 1924 дни от последния си двубой. Бразилецът водеше нападението в тандем с Кевин Фоланд, но не те изработиха гола. Еуген Полански изведе Стивен Цубер зад защитата и швейцарецът технично прати топката между краката на Бернд Лено. Домакините претендираха първо за нарушение при атаката, а след това и за засада. Това попадение сложи край на серията от 874 минути, в които Байер не беше инкасирал гол на "БайАрена".

Ранният гол "отвори" играта и атаките се заредиха и пред двамата вратари. Тези на Леверкузен обаче бяха опасни, като Кийслинг и Хакан Чалханоолу пропуснаха да изравнят. Все пак това заслужено стана факт в заключителните секунди на първата част, когато Кийслинг довкара след намеса на Оливер Бауман. Така тимът от Зинсхайм се превръща в "абонат" на централния нападател, тъй като това беше седмият му гол в мрежата на този съперник в последните шест срещи помежду им.

Началото на второто полувреме можеше да се превърне в повторение на първото, тъй като пред Фоланд се откри много добра възможност за гол, но младокът би над гредата. При последвалата атака шансът спаси Хофенхайм от нов неспасяем шут на Кийслинг, който от 4-5 метра засече с коляно в аут находчиво центриране на Роберто Хилберт.

След това и Сон Хюн-Мин не показа нужната точност и не след дълго беше заменен, тъй като това определено не беше неговият ден. Появилият се на негово място Брант се оказа жокерът на Роджер Шмит, защото след едва седем минути на терена заби оказалия се победен гол в 71-ата минута. Малко преди това съдията Роберт Хартман подмина ситуация, при която можеше да отсъди дузпа за домакините за нарушение срещу Адмир Мехмеди.

Във вторник на Байер предстои един от най-важните двубои за сезона - гостуване на Лацио в първи мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига.