Гол на Меси не спаси Ботошани от загуба

Радослав Димитров откри головата си сметка в Румъния, но попадението не бе достатъчно за неговия Ботошани, който загуби с 1:2 при гостуването си на Петролул (Плоещ). Десният бек, известен с прозвището си "Меси", изкара пълни 90 минути на терена и се разписа 10 минути преди края, оформяйки крайния резултат. Другият българин в редиците на тима - Пламен Илиев също бе титуляр и игра без смяна, инкасирайки две попадения.

Петролул вкара два бързи гола в рамките на 10 минути, с които си осигури победата - Влад Русу откри след 55 минути игра, а девет по-късно Дачиан Варга отбеляза и втори гол за отбора от Плоещ.

За Петролул като титуляр започна бившият ляв бек на ЦСКА Жереми Фо-Поре, който си изкара жълт картон.

Ботошани е на осма позиция във временното клаисране с 6 точки след 7 изиграни мача, докато Петролул е на дъното с едва една точка, като това бе първа победа за отбора от началото на сезона. Тимът стартира годината с административно наказание от -6 точки.