Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

ЦСКА сломи Спартак (Москва) в дербито, Попето изработи дузпа

Първа загуба от началото на сезона претърпя московският Спартак с Ивелин Попов в състава си. В столичното дерби от 5-ия кръг Спартак загуби с 1:2 от ЦСКА (Москва) пред препълнените трибуни на стадион "Откритие Арена". "Армейците" излязоха без национала Георги Миланов в състава си, който влезе в игра едва в добавеното време като тактическа смяна, докато Попов започна като титуляр и остана до края на двубоя.

Срещата започна по най-добрият начин за символичните гости. В 31-ата минута Бибрас Натхо центрира от ъглов удар в наказателното поле, Василий Березуцкий се пребори със защитник на Спартак и уцели гредата, а при добавката най-съобразителен се оказа Сергей Игнашевич, който с глава откри в опразнения от вратаря Сергей Ребров ъгъл. Пет минути по-късно вицешампионите на Русия удвоиха аванса си. Ахмед Муса пое топката в центъра, напредна и се озова очи в очи с Ребров и успя с лекота да го преодолее, като стреля в долния ъгъл на вратата.

Домакините се стреснаха и успяха да върнат едно попадение като с основен принос за него беше Ивелин Попов. Той беше повален в наказателното поле от Натхо, а с изпълнението се нагърби Дмитрий Комбаров, който не сгреши. Второто полувреме отново предложи зрелищна игра, но до нови попадения не се стигна. Така ЦСКА записа пълен актив от точки и излезе начело в класирането, докато Спартак върви 4-и.