В Бундеслигата нищо ново, баварската машина смаза Хамбургер

Първият мач от сезон 2015-16 в германската Бундеслига не показа нещо кой знае колко различно в сравнение с последните няколко сезона. Шампионът Байерн (Мюнхен) демонстрира изключително стабилна игра и размаза с 5:0 гостите от Хамбургер ШФ. Четирима различни голмайстори се разписаха за отбора на Джосеп Гуардиола. Бенатия (27), Роберт Левандовски (53), на два пъти Томас Мюлер (69, 73) и Дъглас Коща (87) бяха точни, за да дадат летящ старт на Байерн Мюнхен през сезона.

Бранителят Меди Бенатия отбеляза първия гол в Бундеслигата тази футболна година. Защитникът на шампиона откри резултата с глава след центриране на Чаби Алонсо в 27-ата минута на двубоя. В 53-ата минута Роберт Левандовски отблизо удвои аванса на домакините. Томас Мюлер направи резултата класически в 69-ата с глава след феноменално отиграване на Дъглас Коща. Няколко по-късно отново той заобиколи вратаря на гостите Адлер и на празна врата отбеляза втори гол в мрежата му след грешка в отбраната на ХСФ. Три минути преди края на редовните 90 и направилият страхотен мач Дъглас Коща се разписа за 5:0.

Баварците започнаха значително по-уверено срещата и в рамките на 15 минути от началото на мача възпитаниците на Гуардиола бяха осъществили цели 108 точни паса срещу едва 13 на сметката на съперника.

Постепенно започнаха да се редят и положенията пред вратата на Рене Адлер. След пропуски на Ариен Робен с глава, Роберт Левандовски и Томас Мюлер, в 27-ата минута Меди Бенатия откри резултата в полза на домакините. Централният бранител на Байерн надскочи всички в наказателното поле на съперника при центриране на Чаби Алонсо от фаул и с това стана автор на първото попадение в германската Бундеслига за сезон 2015-16.

След това попадение домакините заиграха още по-уверено и можеха да удвоят своя аванс много бързо, но пропуски пред вратата на Адлер направиха отново Левандовски и Дейвид Алаба. Жером Боатенг също опита късмета си с далечен удар, но той бе отразен от Адлер.

През второто полувреме домакините продължиха да доминират тотално събитията на терена и още в 53-ата минута Роберт Левандовски удвои аванса на Байерн от непосредствена близост. Томас Мюлер принуди Йоан Джуру да свали топката в краката на Лева при центриране в наказателното поле и от пет-шест метра за деветката на баварците не бе проблем да опъне мрежата.

Положенията пред вратата на Хамбургер не спираха и Мюлер успя на два пъти да запише името си сред голмайсторите в рамките на 3-4 минути. Първо Дъглас Коща настигна една наглед невъзможна топка до тъчлинията и центрира технично с външен фалц от дясното крило, качвайки топката на главата на Мюлер, който отблизо направи резултата класически. Само минути по-късно отново Мюлер бе в прегръдките на съотборниците си, след като се възползва от грешка в отбраната на Хамбургер и преодоля Адлер за четвърти път.