България и Великобритания са с най-много четвъртфиналисти на европейското в Самоков

България и Великобритания класираха най-много състезатели на четвъртфиналите на 41-ото европейско първенство по бокс за мъже, което продължава в Самоков. Двете страни имат по 7 състезатели на четвъртфиналите на шампионата. Битките за влизане в топ 4 на всички 10 категории ще се проведат днес на двата ринга в "Арена Самоков" в две сесии с начален час 15 и 19 часа. 80-те боксьори, които ще спорят за влизане в медалите и квотите за световното първенство в Доха, са представители на 27 държави. След България и Великобритания с 6 състезатели е Русия, а 5 има Турция. Освен победителите в четвъртфиналите, визи за Катар ще вземат и загубилите от двамата финалисти.

Първи на ринга от българите ще се качи най-лекият - Тинко Банабаков в категория до 49 кг. Неговият мач срещу естонеца Кирил Сериков е втори в следобедната сесия и ще започне в 15:15 ч. В последния мач от същата сесия (около 17:30 ч.) ще излезе и любимецът на публиката Тервел Пулев, който ще се боксира срещу холандеца Рой Корвинг в кат. до 91 кг.

Мачовете на останалите петима български боксьори са във вечерната сесия. Открива я Даниел Асенов, за когото това ще бъде първи мач на европейското първенство. Водачът в категория до 52 кг ще спори за място на полуфиналите с украинеца Ихор Сопинский. Срещу водача в схемата при 81-килограмовите - Хрвойе Сеп (Хърватия), ще се изправи Радослав Панталеев. Елиан Димитров ще има за съперник Ясън Ялмаз от Турция при 60-килограмовите, Симеон Чамов ще се боксира срещу Елимантас Станионис (Литва) в кат. до 69 кг, а Петър Белберов (+91 кг) излиза срещу Магомед Омаров (Русия).