Дунав си тръгна с точка от Бургас

Дунав (Русе) завърши 1:1 с Нефтохимик в мач от третия кръг на първенството на "Б" група. Двубоят се игра на стадион "Лазур" в Бургас. "Драконите" започнаха с Мартин Луков на вратата. Пред него в отбраната действаха Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Ковачев, Атанас Атанасов, в халфовата линия - Диян Димов, Ивайло Раденцов, Юлиан Ненов, Деян Лозев, Николай Колев, а в нападение Веселин Великов заложи отново на Мирослав Будинов.

Дунавци бяха по-активно през по-голямата част от мача. През първата част домакините почти нямаха възможност за отбелязване на гол, като стражът Луков от защитниците пред него се справиха с всички техни атаки. Така почивката дойде при 0:0. Само 3 минути след подновяването на играта все пак дойде логичното попадение за гостите от Русе. Голът падна след кинжална контраатака, на върха на която се оказа Ивайло Раденцов и ударът му направи безпомощен опитния вратар на съперника Йордан Господинов за 0:1.

Голът даде криле на "драконите", които пропуснаха на няколко пъти да увеличат преднината си. Вместо това те останаха с 10 играчи след втори жълт и червен картон за Николай Колев. Това върна самочувствието на "шейховете", които успяха да възстановят равенството в 90-ата минута чрез Димитър Георгиев. В добавеното време червен картон получи и Станислав Жеков от състава на домакините, а последният съдийски сигнал дойде при 1:1.

Така Дунав става със 7 точки след три кръга при завръщането си в професионалния футбол. В следващия кръг момчетата на Веселин Великов посрещат отбора на Созопол, който заедно с Поморие има пълен актив от 3 победи до момента. Срещата е на Градския стадион в Русе на 15 август от 18 часа.