Локо (Сф) изтърва дузпа и още 5-6 гола, но започна с победа! Смях с билетите в "Надежда"

Отборът на Локомотив (София) започна с победа участието си в Югозападна "В" група. Момчетата на Валерий Дамянов надвиха с 1:0 Балкан (Варвара) и спечелиха три точки в първата си среща в третия ешелон на родния футбол.

Успехът на "червено-черните" дойде след попадение на Александър Манолов в 19-ата минута. Халфът стреля, вратарят на гостите Пламен Петракиев не успя да спре топката, която се търкули към мрежата му. Стражът опита да я догони, но не можа, което в крайна сметка реши мача. В 37-ата минута Румен Рангелов от домакините не намери целта с глава от три метра. Малко по-късно Петрев от Балкан можеше да си отбележи автогол, но Петракиев спаси с вещина. Техният колега Панчев пък имаше възможност да застраши рамката на Локомотив, но шутът му бе блокиран.

След почивката "железничарите" продължиха да са много по-активният тим на терена, като само късметът и някои отлични намеси на вратаря запазиха резултата 1:0. Върхът на геройствата на Петракиев бе в средата на втората част, когато той отрази дузпа, бита от Рангелов.

Двубоят в "Надежда" се игра пред около 800 зрители, петдесетина от които фенове от Варвара. На почивката от ръководството на Локо заявиха, че огромна част от зрителите по трибуните са гратисчии. Били продадени едва 48 билета за днешната среща, като всички те са купени от гостуващата агитка. Цената на един билет бе 10 лева, което значи, че в касата на софийския клуб от мача са влезли 480 лева.

Локомотив (София) - Балкан (Варвара) 1:0
1:0 Манолов (19)