Магията на Коутиньо донесе радост на Ливърпул на ужасяващия "Британия Стейдиъм" (видео)

Брилянтен гол на Филипе Коутиньо на традиционно негостоприемния "Британия Стейдиъм" донесе много важен минимален успех на Ливърпул над Стоук Сити. Бразилецът се разписа със страхотен шут в 86-ата минута и донесе победата на мърсисайдци, които в последния кръг от миналия сезон загубиха на същия стадион с 6:1.

Брендън Роджърс предпочете да заложи на 18-годишния Джо Гомес на левия бек вместо титуляра от миналия сезон в тази зона Алберто Морено. Натаниел Клайн, Джеймс Милнър и Кристиан Бентеке също дебютираха с екипа на Ливърпул в Премиър лийг. Роберто Фирмино, Дани Ингс и Дивок Ориги останаха на скамейката за началото. Бразилецът се появи в игра през втората част и също записа първи минути във Висшата лига.

Ибрахим Афелай, Марко ван Хинкел и бившият играч на мърсисайдци Глен Джонсън стартираха за Стоук.

Ливърпул опитваше да атакува повече в началото, като най-активният играч на гостите през тази първа част бе Джордън Айб. Това предопредели факта, че повечето атаки на гостите се развиваха по десния фланг. Кристиан Бентеке обаче така и не получи възможност да покаже голмайсторските си умения. Като цяло двата отбора действаха доста предпазливо.

В 36-ата минута домакините имаха шанс да открият. Ван Хинкел проби отдясно, центрира почти от аутлинията, получи се рикошет, а Шкъртел изчисти пред голлинията. Впоследствие топката стигна до Глен Джоунс, който от много добра позиция стреля над гредата.

В 64-ата минута Диуф бе на сантиметри да открие, след като протегна крак да засече остро центриране на Чарли Адам от пряк свободен удар. Нападателят докосна леко топката, но Миньоле успя да избие. Пет минути по-късно Шкъртел засече опасно с глава центриране от корнер, но Бътланд се разтегна максимално и улови.

Гостите направиха нова много добра атака, но Хендерсън сбърка в решаващия пас, когато просто трябваше да намери свободния Бентеке. Капитанът обаче не бе точен в отиграването, което направи от въздуха.

12 минути преди края в игра за своя дебют в Премиър лийг се появи и Роберто Фирмино.

В 86-ата минута миг гениалност от страна на Коутиньо донесе победата на Ливърпул. Бразилецът получи от Джо Гомес в половината на Стоук, обърна се много добре, запази топката и със страхотен шут от около 25 метра я прати във вратата на Бътланд.