Миланов и компания не сгрешиха срещу Пеев и Занев (видео)

Отборът на ЦСКА (Москва) продължава без загубена точка от началото на сезона в руската Премиер Лига. "Армейците" сразиха с 2:0 като домакини Амкар (Перм) в мач от 4-ия кръг на руското първенство. С този успех воденият от Леонид Слукций тим събра 12 точки от 12 възможни и е начело в класирането. По-късно днес шампионът Зенит, който също е без загубена точка до момента, може да се изравни на върха с московчани. Питерци гостуват на Уфа. Амкар пък е пети в класирането с 6 точки след 2 победи и вече 2 поражения.

Българският халф Георги Миланов започна на пейката за ЦСКА (Москва), но в 64-ата минута се появи на терена на мястото на полузащитника Бибрас Натхо. Имиенно израелският футболист изведе "армейците" напред в резултата още във 2-ата минута от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Иван Черенчиков в наказателното поле на пермчани. Второто попадение също бе реализирано преди почивката. Негов автор стана сръбският офанзивен халф Зоран Тошич с прекрасен удар от дъгата на наказателното поле в 41-ата минута.

И двамата българи в състава на Амкар бяха титуляри днес. Петър Занев записа цял мач, а ветеранът Георги Пеев бе сменен в 59-ата минута от нигериеца с руски паспорт Брайън Идову.