Златински с майсторски гол в Румъния, Попов получи контузия (видео)

Българският национал Христо Златински се разписа при победата на Университатя Крайова над гостуващия Конкордия с 2:0 в мач от петия кръг на румънското футболно първенство. Златински, който игра цял мач, оформи успеха на домакините с техничен прехвърлящ удар от границата на наказателното поле в 81-ата минута. Това беше първо попадение за халфа след трансфера си в Университатя от Лудогорец през лятото.

Друг българин Апостол Попов също започна като титуляр за домакините, но получи ранна контузия и беше заменен принудително още в седмата минута от Силвиу Изворану. С първата си победа за сезона тимът от Крайова събра 5 точки и се изкачи шесто място във временното класиране.