Деветима от Ботев устискаха героична победа в Благоевград (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) записа първа победа през новия сезон, след като надви с 1:0 Пирин (Благоевград) като гост в последен мач от 4-ия кръг на "А" група. Александър Колев вкара единствения гол в 13-ата минута. Успехът дойде изключително трудно, тъй като пловдивчани завършиха срещата с двама човека по-малко. Червени картони получиха Филип Филипов (29') и Даниел Златков (86').

В 10-ата минута удар на Серкан Юсеин срещна ръката на бранител на домакините, но съдията Драгомир Драганов прецени, че няма основание да отсъди дузпа. Три минути по-късно Красимир Костов излезе неразчетено на границата на наказателното поле и бе изпреварен от Колев, който засече с глава центриране на Йордан Христов, след което топката се търкулна към мрежата за 0:1.

В 17-ата минута Антонио Хаджииванов тества рефлекса на Виктор Голас, но новият вратар на "канарчетата" демонстрира своята класа и спаси. В 29-ата минута бранителят на гостите Филипов получи втори жълт картон и напусна терена преждевременно. В 34-ата минута далечен удар на Александър Якимов бе уловен от Голас. В самия край на първата част и Маркиньос не можа да намери очертанията на вратата.

Веднага след почивката "жълто-черните" можеха да удвоят преднината си, но опит на Колев да прехвърли Костов този път завърши с неуспех. В 54-ата минута полузащитникът на "орлетата" Антон Костадинов стреля опасно към вратата на Голас, но топката излезе в аут.

Домакините направиха невероятен пропуск в 68-ата минута, когато на три пъти в рамките на няколко секунди бяха близо до изравнителен гол, но Голас отново бе на висота. В 84-ата минута на капитана на гостите Христов се наложи да чисти пред голлинията. Минута по-късно Златков направи грубо нарушение и получи втори жълт картон и пловдивчани останаха с двама футболисти по-малко на терена. Дори и това обаче не помогна на благоевградчани, които стигнаха само до един удар с глава на Мартин Тошев, които обаче не бе точен. В последните секунди топката се удари в ръката на Радослав Терзиев след центриране в наказателното поле на Ботев, но дузпа не бе отсъдена.