Монако обърна Ница след спешни поправки в стартовия състав

Отборът на Монако стартира с победа новия шампионат на Лига 1. Монегаските стигнаха до обрат в дербито на Лазурния бряг срещу Ница и след като губеха с 0:1 на почивката, успяха да победят с 2:1.

Резултатът бе открит за домакините още в седмата минута, когато Валер Жермен, който по ирония на съдбата е собственост на Монако, засече топката във вратата, изпреварвайки Андреа Раджи при едно центрирана на Аласан Плеа. След слабото начало на Монако наставникът Леонардо Жардим направи две промени още преди почивката - Бернардо Силва и Стефан Ел Шаарауи замениха Марио Пашалич и Набил Дирар, и играта на тима значително се подобри. Ница също направи две промени преди през първото полувреме, но принудителни - капитанът Матийо Бодмер и вратарят Симон Пуплен получиха контузии и трябваше да бъдат заменени. В самия край на първата част ново нещастие застигна домакините и те останаха с човек по-малко, след като младият Оливие Боскали получи два жълти картона и трябваше да напусне игра.

През втората част Монако демонстрира, че е по-класният тим и успя да стигне до обрат до средата на полувремето. Първо Антони Мартиал изведе отлично Силва сам срещу вратаря и португалецът не сгреши. След това пък Лайвин Курзава удвои с глава. При един неуспешен удар на Ел Шаарауи левият бек изпревари резервният вратар на Ница Муе Асен и след като първият му удар се отби в гредата, при добавката нямаше как да има грешка. До края на мача Монако можеше да стигне и до още голове, но Асен спаси.