Аугсбург се размина с голям провал (видео)

Участникът в Лига Европа Аугсбург едва не се провали още в първия кръг на турнира за Купата на Германия. Срещу четвъртодивизионния Елверсберг 07 тимът на Маркус Вайнцийрл се нуждаеше от продължения, за да наложи волята си. Домакините поведоха в 52-ата минута с гол на Кевин Маек, но не успяха да издържат на силния натиск на Аугсбург. Въпреки няколкото невероятни пропуска на Тим Матавж, баварците стигнаха до изравнително попадение чрез Раул Бобадийя в 83-ата минута, а в самия край на редовното време Маркус Оберностер получи червен картон и остави Елверсберг в намален състав.

В продълженията за гостите беше лесно. Саша Мьолдерс и Тобиас Вернер се разписаха по веднъж и Аугсбург продължи напред.

За втория кръг се класира и новакът в Бундеслигата Дармщат 98, който победи с 5:0 аматьорския Ерндтебрук, а ФСВ Франкфурт елиминира БФК Динамо след успех с 2:0.