Ливърпул с поредна победа в контролите, Коутиньо се завърна с гол (видео)

Тимът на Ливърпул постигна поредна победа по време на предсезонната си подговотка, след като се наложи с 2:0 над шампиона на Финландия ХИК Хелзинки на олимпийския стадион във финландската столица. Възпитаниците на Брендън Роджърс бяха по-добрият отбор през цялото време на проверката и заслужено регистрираха четвъртия си успех от пет предсезонни проверки до момента. Головете за "червените" отбелязаха Дивок Ориги в 73-ата минута и изигралият първи мач за своя тим Филипе Коутиньо, който имаше по-дълга почивка през това лято заради участието си на "Копа Америка" с националния отбор на Бразилия.

Мача пропуснаха новите попълнения на мърсисайдци Кристиан Бентеке и Роберто Фирмино, които още не са готови за пълни 90 минути и изобщо не пътуваха за Финландия.

Брендън Роджърс пусна на терена много солиден стартов състав, а освен това направи само три промени в хода на срещата, за разлика от мачовете преди този с ХИК, които бяха белязани от далеч повече смени. Въпреки това дълго време английският тим не успяваше да се справи с отбраната на опонента си, като Дани Ингс и Адам Лалана застрашиха вратата на съперника, но с далечни удари.

След почивката отново Лалана имаше две възможности да се разпише, но при първата стреля встрани от вратата, след като забеляза неразчетено излизане на вратаря на ХИК, а след това бранител на финландците отклони в корнер негов удар от десетина метра.

Така се стигна до 73-ата минута, в която заменилият Ингс в предни позиции Дивок Ориги откри резултата. Изигралият пореден силен мач на дясното крило Джордън Айб центрира в наказателното поле, Джеймс Милнър с пета отклони към Ориги и белгиецът от непосредствена близост проби отбраната на ХИК за 0:1. Пет минути по-късно Филипе Коутиньо удвои аванса на своя отбор с фирмено свое изпълнение. Той обърна топката на десния си крак и технично преодоля вратаря на финландския шампион, като рикошет в крака на бранител също спомогна за попадението.

Ливърпул приключва предсезонната си подготовка утре, когато тимът ще играе срещу Суиндън в последната си лятна контрола. Все още не е ясно дали Бентеке и Фирмино ще изиграят дори една минута от предсезонна подготовка с новия си тим.