Коке вкара шедьовър, но Атлетико се измъчи с японци (видео)

Атлетико Мадрид спечели с 5:2 след дузпи над японския Саган (Тосуши) в първата от двете си контроли в Азия. В редовното време мачът в завърши 1:1, след като първо Коке откри в 18-ата минута с гол директно от корнер, а в 83-ата минута новото попълнение Стефан Савич отклони топката в собствената си мрежа. След това при ударите от 11-те метра домакините пропуснаха на два пъти, докато безгрешни бяха Антоан Гризман, Габи Фернандес, Тиаго Мендеш и Лусиано Вието, сложил точка на спора с перфектна "Паненка".

"Дюшекчиите" имаха изявено превъзходство и пропуснаха да спечелят поне с три гола разлика, но пък през втората част видимо отпаднаха физически. Местните фенове останаха доволни, като повечето от тях бяха дошли специално заради Фернандо Торес. Диего Симеоне уважи интереса на японските запалянковци и заложи на Хлапето като титуляр. Участие не записаха привлечените това лято Джаксън Мартинес и Филипе Луиш.

Саган завърши на пето място в изминалото издание на местната Джей лига. Двубоят започна с 15-минутно закъснение, тъй като заради големия трафик автобусът на Атлетико закъсня с достигането си до стадиона.

Това беше общо трета проверка на клуба от Мадрид след двете победи с по 2:0 над Нумансия и Овиедо. Турнето в Азия продължава с гостуване на водения от Свен-Йоран Ериксон китайски Шанхай. Двубоят е във вторник от 14,00 часа наше време.

САГАН - АТЛЕТИКО 2:5 след дузпи (1:1 в редовното време)