Уест Хам се издъни гръмко у дома срещу румънци (видео)

Отборът на Уест Хам си усложни живота, след като изгуби преднина от 2:0 срещу румънския Астра в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа, завършил 2:2. Зрителите на "Ъптън Парк" видяха с ужас как победата се изплъзва от ръцете на "чуковете". Енер Валенсия (23) и Мауро Сарате (51) дадоха аванс на лондончани. В 59-ата минута Джеймс Колинс беше изгонен, а след това гол на Болдрин (71) и автогол на Анджело Огбона (82) завързаха интригата в международната схватка.

Първият много добър шанс в срещата беше пред вратата на Адриан дел Кастийо, но след удар на бившия футболист на Уест Бромич Филипе Тейшейра топката облиза гредата. Минута по-късно домакините вкараха гол, след като Енер Валенсия отбеляза с глава след пас от левия фланг на Димитри Пайе.

Шест минути след почивката Мауро Сарате финтира няколко защитници и матира вратаря с нисък удар от 17 метра. Преди това Пайе отново беше сервирал чудесна топка, а Огбона отправи много добър удар с глава, след което вратарят Лунг изби с мъка. В 59-ата Колинс получи втори жълт картон, задържайки съперник при контраатака.

Мениджърът на британците Билич също беше изгонен и това допълнително наля олово в краката на домакините. В 71-ата минута Бодрин реализира изключителен гол с удар от 20 метра, след който топката намери горния ляв ъгъл на Адриан. В 81-ата Огбона си вкара атрактивен автогол, засичайки висока топка с крак за крайното 2:2.

Предстои тежък реванш за Уест Хам в Румъния, а само три дни след него "чуковете" имат дерби с Арсенал.

Снимка: Getty Images/Guliver