След четири поредни победи Ливърпул се поизложи на финала (видео)

Предсезонното турне на Ливърпул завърши по разочароващ за феновете на отбора начин, след като мърсисайдци не успяха да победят сборната селекция Малайзия XI в Куала Лумпур. "Червените" записаха първо равенство - 1:1, след като преди това бяха постигнали четири последователни победи в контролите досега.

Със сериозни пропуски се "отличиха" Дивок Ориги и Деян Ловрен, а единственият светъл лъч в представянето на Ливърпул бе Джордън Айб.

Брендън Роджърс направи три промени в своя стартов състав в сравнение с отбора, който започна срещу Аделаида Юнайтед. Адам Богдан, Алберто Морено и Лукаш Лейва замениха съответно Симон Миньоле, Джо Гомес и Джо Алън. На върха на атаката започна Дивок Ориги, след като Дани Ингс игра вчера в извънредната контрола с Фелда.

Двубоят започна зле за Ливърпул и в 13-ата минута домакините излязоха напред в резултата след много добър завършек на Патрик Роналдиньо. Джордан Хендерсън пропусна чудесна възможност да изравни, но това се случи в 28-ата минута, когато Джордън Айб буквално разстреля стража на домакините с топовен шут. До края на първото полувреме Дивок Ориги направи два пропуска, а Лалана добави още един към тях.

След подновяването на играта отново Ориги се отличи с фрапантен пропуск, шут на Лалана бе спасен, а Деян Ловрен прати топката в напречната греда. До края централният бранител пропиля още две ситуации, а в заключителните секунди Адам Богдан дори спаси Ливърпул от загуба, след като изби много опасен удар към своята врата.

Ливърпул: Богдан, Клайн, Шкъртел, Ловрен, Морено (78'-Гомес), Хендерсън, Лейва (72'-Роситър), Милнър (90'-Киривея), Айб, Лалана, Ориги (71'-Оджо)