Венци Христов и компания допуснаха странен обрат, но вече чакат палача на Лудогорец

Българският национал Венцислав Христов поигра няколко секунди в реванша от втория квалификационен кръг на Шампионската лига между неговия Шекндербеу и северноирландския Крузейдърс. Албанците бяха постигнали убедителна победа с 4:1 у дома, а в реванша водеха с 2:1 до самия край на мача, когато допуснаха два бързи гола и отстъпиха с 2:3. Въпреки това, отборът на Христов продължава напред и в третия кръг ще срещне молдовския Милсами, който сензационно елиминира Лудогорец.

Още в 11-ата минута Ренато Арапи от гостите получи червен картон, но нулевото равенство се запази чак до 50-ата минута, когато Стивън О'Флин даде аванс на Крзейдърс. Бернард Бериша и Лиридон Латифи обаче обърнаха резултата в полза на Шкендербеу.

Венци Христов се появи в игра в последната минута на редовното време, заменяйки Хамди Салихи. Малко след това матю Сноди вкара за 2:2, а в 93-ата минута Андрю Митчъл донесе победата на северноирландците, които обаче отпаднаха с общ резултат 4:6.