Амкар загуби от гостуващия Краснодар, преди мача наградиха Захари Сираков (видео)

Отборът на Амкар загуби от гостуващия Краснодар с 0:1 в среща от първия кръг на руското футболно първенство. Единственото попадение в мача отбеляза Сергей Петров в 84-а минута. За Амкар играха двама български футболисти. Петър Занев беше на терена пълни 90 минути, а Георги Пеев започна като титуляр, но в 63-а минута беше смесен от Александър Салугин. Още в 13-а минута домакините останаха с човек по-малко, след като Александър Прудников получи червен картон.

През втората част за Краснодар изгонен беше Юрий Газинский. Преди мача ръководството на Амкар организира специална церемония в чест на българския футболист Захари Сираков. Решено беше един от секторите на стадион "Звезда" да носи името на българския футболист. 37-годишният Сираков прекрати кариерата си в края на миналия сезон. Той има 7 гола и 300 мача с фланелката на Амкар по време на 11-годишния си престой в град Перм. Сираков е и първият легионер в историята на клуба.