Мъри и компания се справиха с Франция, 1/2-финалитe в "Купа Дейвис" са ясни

Великобритания поведе с 3:1 срещу Франция и си осигури крайната победа в четвъртфиналния мач от Световната група на турнира за "Купа Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

Анди Мъри надигра с 4:6, 7:6 (5), 6:3, 6:0 французина Жил Симон и направи непреодолима разликата в полза на британския отбор. Великобритания ще играе на полуфиналите за "Купа Дейвис" за първи път след 1981 година.

Симон на два пъти поиска медицински таймаут по време на двубоя в "Куинс Клъб" в Западен Лондон. Мъри загуби първата част, но след това се добра до равенство след драматичен тайбрек във втория сет. Шотландецът доминираше изцяло в последната част и постигна ключов обрат в двубоя.

На полуфиналите Великобритания ще се изправи срещу състава на Австралия. В другия полуфинал за "Купа Дейвис" Белгия ще срещне Аржентина.