Куриозен гол и класен вратар измъкнаха Локо (М) в Саранск (видео)

С голяма доза късмет седмият от миналия сезон Локомотив (Москва) спечели с 1:0 гостуването си на Мордовия в среща от първия кръг на руската Премиер лига. Петър Шкулетич реализира единствения гол в 60-ата минута. В 73-ата минута столичани изпуснаха и дузпа, но това не трябва да заблуждава, защото футболистите от Саранск бяха по-активни и заслужаваха поне точка.

Главните роли на терена днес бяха за двамата вратари. Този на Мордовия - Нукри Ревишвили, допусна груба грешка при попадението на Шкулетич, като не прецени добре иначе лекия удар с глава на сърбина. 13 минути по-късно обаче дебютиращият грузинец отрази изстрел на Майкон Маркес от бялата точка. Дузпата беше много спорна, като беше отсъдена за падане на Неманя Пейчинович, което по-скоро беше симулация.

На другата врата Гилерме беше "железен" и с редица ключови намеси не позволи на домакините да реализират. Бразилецът не трепна особено в последните минути, когато се игра само пред вратата на Локо.