Нефтохимик удари дубъла на Лудогорец

Нефтохимик записа престижна победа с 2:0 над втория отбор на Лудогорец. Контролната среща се изигра на базата на „орлите” в Разград, а головете за бургазлии отбелязаха Симеон Баев и Стефан Неделчев.

Футболистите на Радостин Кишишев започнаха вихрено мача и показаха красива и агресивна игра още от първите минути. Домакините пък бяха водени от един от най-обичаните футболисти от феновете на Нафтата – Веско Бранимиров.

„Шейховете” откриха в 10-ата минута чрез Симеон Баев, който бе отлично изведен от Симеон Мечев и стреля покрай вратаря. Няколко минути по-рано след чудесна флангова атака отляво Димитър Георгиев стреля с глава, но вратарят майсторски спаси. В 30-ата минута Димитър Георгиев проби от дясно и центрира към младата надежда Стефан Неделчев, който покачи на 2:0.

След почивката наставникът на бургазлии направи няколко смени. През второто полувреме Андон Гущеров се отличи с греда, а Ивелин Василев имаше възможност да направи резултата класически. Стражът на Лудогорец обаче отново демонстрира виртуозна намеса и двубоят приключи при резултат 2:0.

Състав на Нефтохимик: Господинов, Жеков, Дончев, Андонов, Хаджиев, Мечев, Цачев, Баев, Георгиев, Неделчев, Любенов