Санкт Паули удари Райо

Едва спасилият се от изпадане в Трета лига Санкт Паули надигра убедително с 4:2 испанския Райо Валекано в контролна среща, играна в хамбургския квартал. "Пънкарите" вкараха три безответни гола до почивката. През втората част "пчеличките" заиграха по-активно и върнаха два гола.

Още в седмата минута Майер откри резултата. В 28-ата Ласе Собиех удвои след хубав удар с глава. Сьорен Гонтер оформи класическа преднина в 36-ата минута отново след глава при нова грешка в защитата на кастилския тим. В 49-ата нещата изглеждаха още по-ужасно за тима от "Вайекас" - Ленарт Тай вкара след светкавична контра - 4:0.

Две минути по-късно Раул Уче вкара първия си гол за Райо след подаване на Начо. В 70-ата Антонио Амая удари греда. В 76-ата Алекс Морено вкара за 4:2, след грешка при изнасянето на домакините. В самия край Санкт Паули изпусна дузпа, а Райо завърши срещата с човек по-малко след червен картон на Лас Бангура.

Снимка: St Pauli