Стоук спечели третото място в Сингапур

Стоук Сити завърши на трето място на четиристранния турнир "Барклис Ейша Трофи", след като победи с 2:0 сборен отбор на домакините от Сингапур. "Грънчарите" играха по-добре и заслужено надделяха след голове на Стив Сидуел (6') и Марко Арнаутович (73').

В самото начало Крауч свали добре с глава след корнер пред вратата на домакините, топката стигна до Сидуел, който не пропусна отблизо.  До почивката гол на Арнаутович бе отменен заради засада, а Сафуван пропусна много добра възможност да изравни.

В 73-ата минута Арнаутович сложи точка на спора с втори гол, след като бе изведен добре от Муниеса. Одемвинги и Диуф пък пропуснаха добри възможности да направят победата на Стоук по-изразителна.

По-късно днес Евертън и Арсенал играят на финала на турнира.