Славия с гръмка победа на старта на новото първенство (видео+галерия)

Отборът на Славия записа гръмка победа с 3:0 срещу Локомотив (Пловдив) в първия двубой от новия сезон на "А" група. Ивайло Димитров (68', 89') и Иван Вълчанов (76') се разписаха. В голяма част от срещата двата тима бяха равностойни, но необясними грешки в защита на гостите в заключителната част на двубоя позволиха на "белите" да оформят убедителния успех.

Още в 3-ата минута гостите можеха да поведат, но Георги Петков демонстрира отличен рефлекс и отрази удар на Мартин Камбуров. Малко след това и Пламен Крумов тества реакциите на доскорошния си съотборник, но 39-годишният вратар отново бе на висота.

Постепенно "белите" успяха да изнесат играта в предни позиции, но без да създадат опасност пред Теодор Скорчев. За сметка на това в 28-ата минута пред Александър Тунчев се откри възможност за гол, но Петков отново успя да запази вратата си суха.

В 45-ата минута Петър Атанасов овладя топката в половината на "смърфовете" и стреля, но ударът му премина високо над вратата.

Славия - Локо Пд
Втората част започна с опасност пред Скорчев. Димитров проби отляво и подаде в наказателното поле, но Емил Стоев не успя да се възползва от ситуацията и прати кълбото в аут. В 57-ата минута столичани поискаха дузпа за нарушение на Крумов срещу Димитров, но съдията Вихрен Манев прецени, че такова няма и остави играта да продължи.

В 67-ата минута влезлият малко по-рано като резерва Бирсент Карагерен нахлу в наказателното поле на "белите" и отправи удар, Петков спаси, но топката остана в играч в червено и черно, чийто удар бе блокиран с дружни усилия от двама бранители на Славия.

Само минута по-късно домакините организираха многоходова атака, която се разви по дясното крило, Янис Карабельов центрира и Димитров с глава засече във вратата за 1:0.

"Смърфовете" потърсиха бърз отговор, но първо шут от свободен удар на Камбуров не бе точен, а след това Петков улови изстрел на Дани Кики.

В 76-ата минута неуспешен опит на Тунчев да изчисти позволи на Вълчанов да овладее необезпокояван в наказателното поле и с точен шут да отбележи второ попадение.

Минута след това бившият футболист на ЦСКА Антон Карачанаков записа дебют с белия екип, след като зае мястото на Атанасов. Пет минути след появането си в игра крилото получи първа възможност да се разпише за новия си тим, но стреля над вратата. В 86-ата минута Йоан Ласиман подаде неточно назад, Вълчанов овладя кълбото и преодоля с лекота Тунчев, но останал очи в очи със Скорчев стреля в тялото му.

Минута преди края пловдивчани допуснаха поредна груба грешка в защита и този път играчите на Славия се възползваха. Жереми Манзоро нахлу в полето на гостите, подаде към Димитров и за нападателя остана лесната задача да се разпише за втори път и да оформи класическата победа за своя отбор.

В продължението на срещата Дани Кики стреля неточно и с това пропиля и последната възможност за почетен гол.