Вицешампионите на Англия стартираха с победа в Австралия

Манчестър Сити победи с 2:0 Аделаида Юнайтед в първия си мач от предсезонното турне на тима в Австралия. Двубоят се игра при закрити врата, а головете отбелязаха Брендън Баркър (62') и Бруно Сукулини (84).

Съставът на "гражданите" бе изграден предимно от млади играчи и резерви, като само Венсан Компани, Самир Насри, Туре Яя, Гаел Клиши, Фернандо и Хесус Навас бяха титулярите, които взеха участие днес. Иначе Мануел Пелегрини заложи на два различни отбора за двете полувремена.

Домакините, които завършиха на трето място в австралийската "А" лига през миналия сезон, започнаха по-активно и в първите три минути имаха две чудесни възможности да открият резултата.

Най-чистото положение за Сити през първата част бе в 11-ата минута, когато удар на Самир Насри срещна гредата.

В 62-ата минута Баркър проби отляво и стреля в далечния ъгъл, давайки преднина на "гражданите". Шест минути преди края Сукулини засече отблизо центриране на Клиши за крайното 0:2.

Манчестър Сити (първо полувреме): Кабайеро, Мафео, Компани, Хъмфрис, Хорсфийлд, Насри, Туре Яя, Гарсия, Нчам, Посо, Ихеаначо

Манчестър Сити (второ полувреме): Райт, Клиши, Плъмър, Еванс, Глендън, Фернандо, Фофана, Сукулини, Навас, Баркър, Юнал