Младежите на крачка от изпадане след шестата си загуба

Младежкият национален отбор по баскетбол на България е на крачка от изпадане от Дивизия А. На ЕвроБаскет 2015, събрал елита на Европа в италианското градче Линяно Сабиадоро, “лъвчетата” инкасираха шестата си поредна загуба, като този път отстъпиха пред селекцията на Великобритания с 26 точки разлика - 51:77.

Така шансовете за оставане в горната дивизия остават само на теория, а при победа на Русия над Хърватия по-късно тази вечер родните таланти със сигурност изпадат в Дивизия Б.

Британците сломиха българите с фантастична серия от 21-0, която им даде аванс от 16:37, след който те не оставиха какъвто и да е шанс на нашите. На почивката резултатът бе 23:41 в полза на съперника, а през третата четвърт свободното падане на България продължи и разликата набъбна до 30:58. В заключителните 10 минути мачът се доиграваше, за да се фиксира крайното 51:77.

Колежанската звезда Люк Нелсън бе най-резултатен за победителите. Гардът на Университета Калифорния Ървайн вкара 17 точки, овладя 4 борби и отне 1 топка от съперниковите играчи.

За България Евгени Хаджирусев се отличи с 12 точки, докато Кристиян Ставрев добави 11 точки, 4 борби и 3 отнети топки.