Ню Йорк Сити и Торонто направиха реми в луд мач

Отборите на Ню Йорк Сити и Торонто сътвориха наистина луд мач в срещата помежду си от Източната конференция на Мейджър Лийг Сокър в САЩ. Двата тима не успяха да излъчат победител, като двубоят завърши 4:4, а в съставите на двата тима блестяха съответно Давид Вийя и Себастиан Джовинко.

Именно испанският голмайстор откри резултата в 17-ата минута, но Торонто можеше да изравни две по-късно, като Джовинко от дузпа не успя да отбележи. Това позволи на домакините да удвоят резултата в 29-ата минута с попадение на Дамиен Перкис от дузпа.

След това обаче дойде ред на Джовинко да се развихри. Атомната мравка се реваншира за първата изпусната дузпа и в 34-ата минута получи втори шанс да стреля от бялата точка, като този път бе точен за 2:1. След това той наниза още две попадения в 40-ата и 43-ата минута и изведе тима си напред в резултата за 2:3.

В 65-ата минута обаче Давид Вийя отново възстанови равенството, реализирайки четвъртата дузпа в мача. След това Марко Делгадо след асистенция на Джовинко отново изведе канадския тим напред в резултата, но в 84-ата минута Мълинс оформи крайното 4:4.

След това равенство Ню Йорк Сити остава на предпоследното 9-то място в класирането с 21 точки от 19 изиграни мача. Торонто пък се изкачи до 4-ата позиция с 24 точки, но от 17 изиграни двубоя до момента. Водач е ДС Юнайтед с 35 точки от 21 мача.