Байерн изпусна първи трофей (видео)

Шампионът Байерн (Мюнхен) се размина с първи трофей за новия сезон, след като не успя да се класира на финала на турнира "Телеком Къп" в Мьонхенгладбах. В полуфинална среща с продължителност 45 минути съставът на Джосеп Гуардиола загуби с 1:2 от баварския си съсед Аугсбург. Тиаго Алкантара откри в 7-ата минута след асистенция на новото попълнение Дъглас Коща, но след това съперникът обърна след попадения на Александер Есвайн (29') и корееца Хон Чон-Хо. Това означава, че по-късно днес Байерн ще играе в срещата за 3/4-о място срещу домакините от Борусия (Мьонхенгладбах), които отстъпиха на Хамбургер ШФ след дузпи в другия полуфинал.

Гуардиола излезе в схема 4-1-4-1 с нетипична централна двойка защитници Дейвид Алаба и Рафиня. Дъглас Коща и младият Синан Курт действаха по двете крила на атаката. В първия половин час мюнхенци доминираха тотално, като освен гола удариха и две греди. След това обаче те допуснаха обрат.

БАЙЕРН - АУГСБУРГ 1:2