Петя Борисова спечели титлата в многобоя на "Олимпия къп"

Петя Борисова от клуб Академик (София) спечели титлата в многобоя при жените категория А на международния турнир по художествена гимнастика "Олимпия къп" в Бургас. Борисова събра сбор от 30.650 точки. На второ място завърши Василева Иванова (Олимпия Бургас) с 25.450 точки. В републиканския турнир при жените шампионка стана Мария Марева (Академик София) с 28.916 точки, а среброто завоюва Любов Бурова (Грация Мебел стил, Варна) с 28.284 точки.

Симона Иванова от Грация Мебел стил е победителка в републиканския турнир за жени категория "Б", а в международната надпревара категория "С" спечели италианката Мануела Изо (клуб Рома). Над 250 състезателки от 11 държави участваха в шестото издание на надпреварата в спортна зала "Младост". Събитието беше част от програмата за отбелязване на "Бургас - Европейски град на спорта 2015".