Луд мач в Разград, Лудогорец още не е шампион

България е на финал в Световната лига! Обърнахме Белгия с 3:1 във Варна (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

България ще играе на финала в Световната лига във втора дивизия във Варна утре, след като днес успя да обърне Белгия с 3:1 (23:25, 25:14, 25:18, 25:20) в полуфиналната среща, която се игра пред над 6000 зрители в зала "Конгресна" на ДКС.
България - Белгия 3:1
Възпитаниците на Пламен Константинов започнаха двубоя малко пренавити и позволиха на белгийците да спечелят първата част с 25:23. Още в началото на втория гейм Николай Николов поведе своите съотборници към успеха, след като записа отлична серия от начални удари и 3 аса. Окрилени от мощната подкрепа на българските фенове Владимир Николов и компания заиграха много силно и прегазиха Белгия в следващите 3 гейма и се класираха за финалната среща.

Така утре България ще срещне на финал победителя от полуфинал №2 - Франция - Аржентина в битка за връщане в първа дивизия на Севтовтната лига и за класиране на турнира на финалната шестица в Рио де Жанейро след седмица.

Полуфинал №1 от финалите на волейболната Световна лига за мъже във втора дивизия  България - Белгия в зала "Конгресна" на ДКС във Варна започна с превес на гостите, които поведоха с 4:2 и 6:3, след няколко грешки на националите. Белгийците дръпнаха със 7:4. Николай Пенчев игра умно с блокадата на гостите за 5:7. "Червените дяволи" дръпнаха с 8:5 при първото техническо прекъсване. Владимир Николов успя да намали до 8:9. Белгия дръпна пак с 3 точки при 14:11. Възпитаниците на Доминик Байенс задържаха аванса при второто техническо прекъсване - 16:13. Пиетер Верхеес прати топката в аут от начален удар - 14:16. Сам Деруу игра с българската блокада за 17:14. Мощна атака на Владо Николов по правата от зона 2 - 15:17. Нова мощна атака на Владо Николов по блокадата на Белгия намали резултата до 16:17. Тодор Алексиев успя да изравни с атака срещу тройна блокада след едно изключително дълго разиграване - 18:18.  Герт Ван Вале хвана на блок Тодор Алексиев и Белгия поведе с 20:19. Белгия дръпна с 21:19 и Пламен Константинов взе прекъсване за България. Двоен блок на Виктор Йосифов и Владо Николов доведе до 21:22. Владо Николов атакува мощно от зона 2 по правата за 22:23. Герт Ван Вале изведе Белгия до геймбол при 24:22. България намали до 23:24. Доминик Байенс взе прекъсване за "червените дяволи". Андрей Жеков би сервис в аут и Белгия спечели първата част с 25:23.
България - Белгия

Втората част започна напълно равностойно до 5:5. България успя да поведе в началото на втората част с 8:5 след два поредни аса на Николай Николов. Нов трети ас на Ники Николов и 10:5 за България. Доминик Байенс взе прекъсване за Белгия. Владо Николов извезе България напред с 12:5. Нова Атака на Владо Николов и нова точка - 13:7. Единичен блок на Виктор Йосифов - 14:8. Атака на Николай Николов през центъра  - 15:9. Нова блокада, този път на Владо Николов направи резултата 16:9. Мощен сервис на Владо Николов и блок на Николай Пенчев - 17:9. Тодор Алексиев игра технично по блокадата на Белгия и 19:11. Остра атака на Виктор Йосифов през центъра вдигна разликата на 8 точки при 20:12. Владо Николов атакува по диагонала за 21:12. Владо Николов би начален удар, който закачи мрежата и след това белгийските волейболисти не можаха да прехвърлят топката - 22:12. Николай Пенчев изведе България до геймбол при 24:14. Мощна атака на Владо Николов по правата от зона 2 донесе успех на България във втората част с 25:14.
България поведе с 5:1 в началото на 3-ия гейм. Андрей Жеков подаде перфектно на Тодор Алексиев за пайп - 6:2. България поведе с 8:4 при първото техническо прекъсване. България поведе с 5:1 в началото на 3-ия гейм. Андрей Жеков подаде перфектно на Тодор Алексиев за пайп - 6:2. България поведе с 8:4 при първото техническо прекъсване. Тодор Алексиев атакува от зона 6 за 10:6. Единичен блок на Николай Николов - 11:6. Мощна атака на Ники Николов през центъра - 12:7. Нова остра атака на Ники Николов - 13:8. Мощен сервис на Ники Николов помогна на атаката на Владо Николов за 15:9. Грешка на белгийците направи резултата 16:9 при второто техническо прекъсване. България поведе с 20:12 след атака в мрежата на Сам Деруу. Атака на Владо Николов доведе резултата до 22:13. Нова бомбена атака на Владо Николов по диагонала от зона 4 - 23:14.  България спечели третата част с 25:18 след сервис в аут на белгийците.
Белгийските волейболисти поведоха с 3:0 в началото на 4-ата част. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Тодор Алексиев направи 4:6 след пайп. Ники Пенчев заби ас за 5:6. Нова бомбена атака на Владо Николов - 6:7. Николай Николов заби ас за равенството 7:7. Герт Ван Вале направи 8:7 при първото техническо прекъсване. България изравни при 8:8 след бърза атака на Виктор Йосифов през центъра. Тодор Алексиев атакува мощно за 9:9. Владо Николов изравни при 14:14. Доминик Байенс взе прекъсване за Белгия.България поведе с 15:14. Николай Николов  заби пореден ас за 16:14 при второто техническо прекъсване. Атака на Тодор Алексиев и 17:15. Мирослав Градинаров замени Владо Николов. Тодор Алексиев атакува мощно срещу двоен блок за 18:16. Белгийците успяха да изравнят при 19:19. Пламен Константинов взе прекъсване за България. България поведе с 22:19 след атака на Николай Николов. Блокаут на Владо Николов и 23:19. Нова мощна добавка в атака на Владо Николов и България стигна до мачбол. Великолепен пас на Любомир Агонцев към Тодор Алексиев - пайп и 25:20 и 3:1 гейма за България.
Владо Николов заби 22 точки (2 аса, 1 блок) за успеха на България, а Николай Николов добави още 16 точки (6 аса, 5 блока). Тодор Алексиев също се отличи с 16 точки, А Виктор Йосифов добави още 12 точки (1 ас, 6 блока).
Сам Деру се отличи с 14 точки (1 блок), а Герт Ван Вале добави 11 точки (1 ас) за Белгия.

БЪЛГАРИЯ - БЕЛГИЯ 3:1 (23:25, 25:14, 25:18, 25:20)