Брьондби чака Берое след нова лесна победа

Брьондби ще е съперникът на Берое във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Всъщност, това беше ясно още миналата седмица, когато датският тим разгроми Жувенес от Сан Марино с 9:0. Днес скандинавците бяха по-милостиви към непретенциозния си съперник и се наложиха само с 2:0.

Аматьорите от Жувенес не допуснаха гол през първото полувреме, но в 49-ата минута звездата на гостите Йохан Елмандер откри резултата. Второто попадение за Брьондби падна десетина минути по-късно и бе дело на Елбасан Решани.

Първият мач между датчаните и Берое ще се играе в Стара Загора на 16 юли, а реваншът е седмица по-късно в Копенхаген.

Снимка: tv2.dk