Невиждан позор за Цървена звезда (видео)

Европейският клубен шампион за 1991 година Цървена звезда написа една от най-срамните страници в иначе пребогатата си история. Сръбският гранд отпадна още в първия квалификационен кръг на Лига Европа, след като за втори път загуби от казахстанския Кайрат. Преди седмица футболистите на старши треньора Миодраг Божович се провалиха пред 25 000 свои фенове на "Мала Маракана" и отстъпиха с 0:2, а днес не можаха да направят нищо и при визитата си в Алмати.

Саша Стоянович можеше да върне надеждите на Звезда в 20-ата минута, но негов удар срещна гредата. Малко след това сърбите бяха наказани и Баюрзан Исламхан откри за Кайрат. Веднаха след почивката Исламбек Куат покачи на 2:0, а силите на гостите стигнаха само за почетно попадение, отбелязано от Вукан Савичевич в 85-ата минута от дузпа.

В състава на Цървена звезда имаше четирима световни шампиони от първенството на планетата за младежи, но въпреки това отборът показа, че не е готов за нещо сериозно в Европа и ще трябва да пренасочи всичките си усилия на домашната сцена, където ще се опита да отнеме титлата от Партизан.

Снимка: crvenazvezdafk.com