Новите също не помагат на Левски, "сините" без идея и срещу Пирин (видео+галерия)

Отборът на Левски допусна второ поредно поражение през лятната подготовка, след като отстъпи с 0:2 от Пирин (Благоевград) в Самоков. Попаденията реализираха Мартин Тошев в 3-ата минута и Антонио Хаджииванов (71). Наставникът на "сините" Стойчо Стоев заложи на всичките си нови футболисти, след като през първите три проверки разчиташе предимно на юноши. От първата минута дебютираха цели четирима играчи. Георги Костадинов, Жереми де Ноойер, Денис Махмудов и Максимилиан Карнер. Атанас Курдов пък за първи път носеше фланелката с №9, след като вчера парафира контракт с клуба.

Каращият проби кипърец Алекс Константину също бе титуляр и игра 45 минути, но след срещата стана ясно, че няма да остане на "Герена". Останалите играчи бяха Боян Йоргачевич, Мики Орачев, Диан Иванов, Божидар Краев и Роман Прохазка, който е върнат десен защитник.

В 14-ата минута Курдов с глава стреля над гредата от няколко метра. Синята деветка получи отлично центриране от Константину, но пропусна.
Кипърецът стреля силно над горната греда от 19 метра в 20-ата минута. В 35-ата минута удар на Божидар Краев бе отразен от вратаря на Пирин, а само няколко минути по-късно новото попълнение Денис Махмудов получи контузия и бе принудително заменен от Борислав Цонев. Секунди преди края на първата част опасен удар с глава на Курдов бе избит със сетни усилия от Костов.
На почивката Стоев замени още четирима играчи, като се появиха Александров, Минев, Р. Цонев и Любенов.
Въпреки това положения липсваха, а "сините" изпитваха сериозни трудности да организират смислена атака или да стрелят във вратата на Пирин.
Тошев в 65-ата минута стреля много опасно, като топката мина на сантиметри от дясната греда на Любенов. Неделчо Матушев също направи много рокади, а в 71-ата минута влезлият няколко минути по-рано Хаджииванов удвои.
Той се възползва от грешка на "сините" през центъра на терена, Минев не успя да го фаулира и останал очи в очи с Любенов прати топката в мрежата.
До края на срещата "сините" бяха близо до гол чрез Ради Цонев, а няколко центрирания не бяха засечени от Илия Димитров.
Така Левски записа второ поредно поражение след това от Волга, а в събота срещу Локомотив (Пловдив) ще бъде официалното представяне. Играта на тима обаче притеснява привържениците на клуба.
Тимът на Пирин пък продължи с отличното си представяне това лято, като постигна пети успех от шест мача тази подготовка. При това "сините" са трета жертва на "орлите" на отбор от "А" група след победите над Локо (Пд) с 3:0 и Ботев (Пловдив) с 1:0. В останалите контроли баха постигнати победи срещу Созопол (3:0) и Септември Симитли (3:1), а единственото равенство е срещу Банско (1:1).