Аленичев показа титулярния състав на Спартак, Попето този път не вкара (видео)

Две седмици преди старта на новия сезон, старши треньорът на Спартак (Москва) Дмитрий Аленичев вече е наясно с титулярния си състав. В днешната контрола срещу Фрайбург бившият руски национал заложи на футболистите, които се очаква да излязат от първата минута срещу Уфа на 17 юли. Единствено новото попълнение Зе Луиш не взе участие в проверката, но националът на Кабо Верде е изостанал с подготовката и едва ли ще е в оптимална форма още за първия кръг от първенството.

Спартак спечели с 1:0, като попадението бе дело на младока Денис Давидов в 55-ата минута. Той се разписа след чудесен пробив на звездата Куинси Промес. Фрайбург пропусна дузпа през първото полувреме. Нарушението в наказателното поле извърши Сердар Ташчъ, но Артьом ребров спаси удара от бялата точка на Нилс Петересен.

Българският национал Ивелин Попов, който се разписа в предишните две проверки на московския гранд, действаше най-вече по левия фланг на атаката. Той игра до 72-ата минута, когато отстъпи мястото си на Жано Ананидзе. Промес действаше на любимата си позиция като дясно крило, а Роман Широков и Денис Глушаков си партнираха с Хосе Мануел Хурадо в средата на терена. Преди почивката атаката се водеше от Вячеслав Кротов, а през второто полувреме игра Давидов.

Срещата беше изгледана и от президента на Спартак Леонид Федун. След мача той заяви пред журналистите, че с привличането на Зе Луиш селекцията може да се счита за приключила.

СПАРТАК (МОСКВА) - ФРАЙБУРГ 1:0
1:0 Давидов (55)