Борусия (Д) направи деня на японските си фенове (видео)

След две контроли срещу аматьорски формации Борусия (Дортмунд) записа изразителна победа и срещу професионалния Кавазаки Фронтале (пети в Джей лигата) в третия си мач от предсезонните проверки. Германците разгромиха японските си домакини с 6:0 на техния стадион за радост на хиляди свои фенове по трибуните. Местните запалянковци бяха допълнително впечатлени, след като три от попаденията бяха реализирани от двамата японци в редиците на "жълто-черните". Безспорният им любимец Шинджи Кагава беше точен на два пъти през първото полувреме, а по-късно в двубоя се разписа и 19-годишният Мицуру Маруока. Два гола заби и Пиер-Емерик Обамеянг, а последен името си на таблото записа словенецът Йон Станкович.

Треньорът Томас Тухел отново заложи на два различни състава през полувремената, като само Маруока записа минути и през двете части. Заради преумора и леки контузии участие в двубоя не взеха Чиро Имобиле, Оливер Кирх, Кевин Кампъл и Жереми Дудзяк

В петък и събота Борусия стартира контролите с успехи над нискоразредния Реде (5:0) и над сборен тим от олимпийски състезатели (17:0).

Веднага след днешния спаринг в Япония "жълто-черните" потеглят за Малайзия, където източното им турне продължава с проверка срещу Джохор Саутърн Тайгърс след два дни.

0:6 Станкович (80)

Борусия (I полувреме): Бюрки, Пишчек, Суботич, Сократис, Дурм, Вайгъл, Кастро, Хофман, Кагава, Маруока, Ройс

Борусия (II полувреме): Вайденфелер, Щенцел, Хумелс, Станкович, Шмелцер, Гюндоган, Бендер, Зауерланд, Маруока, Мхитарян, Обамеянг