София Блус избухна с три победи срещу Дупница

Финалистът от 2014 г. в бейзболното първенство на България София Блус сътвори изненадата в третия уикенд от втората фаза на редовния сезон. "Сините" пометоха с три победи Дупница Девълс – една като гости на ст. "Левски" и две в домакински дабълхедър на столичния ст. "Бейзбол", и излязоха на трето място в първата четворка от шампионата.

В събота "блусарите" разбиха "дяволите" 15:6 в Дупница, след като отбелязаха 10 точки в 1-вия ининг. Завързан бе само откриващият двубой от неделния двоен комплект в София, в който дупничани дори заслужаваха да спечелят, но съдийска грешка ги лиши от тази възможност и в крайна сметка те отстъпиха с 6:7. Блус се възползва от момента и довърши съперника си с бързо 12:0 във втората среща вчера.

Три победи постигна и шампионът Бизони, който разпиля загубилия ритъм тим на Атлетик (Сф) с три нокаута – 13:3 и 10:0 в съботния дабълхедър в столицата и 10:0 в неделния мач в Благоевград. Така "бизоните" станаха първият отбор с гарантирано участие на 1/2-финалите в първенството, тъй като на теория си осигуриха поне второ място в крайното класиране.

По регламент третият и четвъртият от редовния сезон ще играят плейофи срещу четвъртия и петия, които ще бъдат определени във втората петорка. От нея през уикенда се изиграха два мача – в събота Юнак (Сф) разби НСА-Лъвове с 11:1 и подпечата мястото си в баражите, а в неделя загуби с 8:14 от другия фаворит за двете челни позиции Академици (Сф).