Черно море проведе нова двустранна игра

Десет гола бяха отбелязани във втората учебна игра на Черно море от лятната подготовка, която се проведе на стадион "Младост" във Варна. Треньорът на отбора Никола Спасов раздели играчите на два отбора. За "черните" започнаха: Александър Чанович, Даниел Георгиев, Бекир Расим, Андреас Васев, Себастиян Ернандес, Хуан Мануел Варея, Живко Петков и юношите Илиян Неделчев, Мартин Костадинов, Георги Гушлев и Стефан Иванов. За "жълтите" на вратата бе Георги Китанов и пред него Тодор Паланков, Мамуту Кулибали, Стефан Станчев, Марк Клок, Марчин Буркхардт, Мехди Бурабиа, Матиас Курьор, Симеон Райков, Вилиан Бижев и Бакари.

Още в 4-ата минута Расим откри резултата след отлично изпълнен пряк свободен удар. Последваха няколко пропуска на Бакари, който обаче в 30-ата минута изравни след асистенция на Бижев, а в 42-ата Райков разтресе с бомбен шут напречната греда. Веднага след почивката в игра се появиха каращият проби Богдан Атанасов и юношата Александър Йовчев, а Петков отново изведе "черните" напред, но в ответната атака Бакари възстанови равенството. Статуквото се запази след нелеп автогол и попадение на Бижев.

В 66-ата минута след нова асистенция на Бижев Петков се разписа за втори път, а 5 минути по-късно Буркхардт направи 4:4 след ефектен удар от въздуха в обратния ъгъл. В 76-ата минута Бакари оформи своя хеттрик, а малко след това фиксира и крайното 6:4 за "жълтите" след самостоятелен пробив. След края на проверката Никола Спасов изрази задоволството си от многото създадени и отбелязани попадения. Той потвърди че има два варианта за централен защитник на мястото на освободения Живко Атанасов, а чакания френски десен бек се очаква в началото на следващата седмица. Тогава тренировки с тима трябва да подновят Стенио и Жиньо.