Каратанчева с драматична загуба в първия кръг на "Уимбълдън"

Втората ракета на България при дамите Сесил Каратанчева приключи участието си на "Уимбълдън" още в първия кръг. 25-годишната софиянка загуби с 6:2, 2:6, 5:7 от испанката Силвия Солер-Еспиноса в среща, която трябваше да се изиграе на Корт №10, но заради маратонските битки на този корт, двубоят бе преместен на Корт №19. 98-ата в ранглистата Каратанчева остава с една победа от вече пет мача срещу испанката, като това бе първият им сблъсък на трева.

С поражението на Каратанчева от 102-ата в класацията на WTA Солер-Еспиноса завърши българското участие на "Уимбълдън" при дамите. Вчера страдащата от травма Цветана Пиронкова отстъпи в три сета пред младата швейцарка Белинда Бенчич.

Българката и испанката си размениха по един бързо спечелен сет, а в третия на корта се получи истинска битка, но за победата се пребори Солер-Еспиноса. В първия сет Каратанчева поведе с 5:1 и даде още само гейм на противничката си, но във втория ролите се размениха и Солер-Еспиноса набързо дръпна напред в резултата с 5:0. Сесил стигна до 2:5, но не успя да стори нищо повече до края на сета. Решаващата трета част бе изпълнена с пробиви, но последният от тях бе в полза на испанката - за 6:5. Каратанчева не успя да върне пробива и двубоят приключи след почти 2 часа игра.

Солер-Еспиноса направи 41 непредизвикани грешки срещу само 15 за Каратанчева, но испанката имаше сериозно предимство при печелившите удари - 32 срещу 12 за българката. Каратанчева реализира 6 пробива в мача, но 7 пъти загуби своето подаване и отпадна още на старта при третата си поява в "Ол Инглънд Клъб".