Йохен Шьоопс: Чувството е прекрасно, но все още има място за израстване

Капитанът на националния волейболен отбор на Германия Йохен Шьоопс призна след победата над България с 3:1 на финала на Европейските игри в Баку и спечелените златни медали, че чувството е прекрасно, но все още има място за израстване в много елементи.

"Чувството да получиш този медал и той да ти виси около врата е прекрасно. Още по-хубаво е, когато предварително си искал да спечелиш златния медал и наистина е станало. Играхме много добре и стабилно през турнира. Въпреки това, все още има място за израстване в много елементи. Сега ще празнуваме и ще се насладим на медала, но след това идва Европейското първенство, където отново ще се опитаме да постигнем добър резултат. Българите играха супер в третия гейм, а ние направихме твърде много грешки в лесни ситуации. Лично аз играх малко на късмет в трите гейма, но в четвъртия можах да помогна малко, за щастие. Първите два гейма бяха прекалено лесни за нас, но важното е, че се върнахме отново в началото на четвъртата част. Трябва да се види как ще се впишат Европейските игри в бъдеще. Избрахме през това лято Европейските игри и Европейското първенство да бъдат двата ни акцента, но това не е оптималната ни игра. Все пак успяхме да направим 8 добри мача за две седмици. Сега вече можем да се гордеем с постигнатото, особено след като Русия, България и Франция бяха тук", коментира Шьоопс.

Снимки: Getty Images/Guliver и cev.eventolive.it

ГАЛЕРИЯ от финала БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 1:3 - ТУК!!!

ГАЛЕРИЯ от награждаването в Баку - ТУК!!!