Бразилия с лесно 3:0 над Австралия (ВИДЕО)

Световният №1 в мъжкия волейбол - Бразилия, записа лесна трета поредна и общо 8-а победа в Световната лига. Волейболистите на "Селесао", които са водени от помощник-треньора Роберлей Леоналдо заради наложеното наказание от 10 мача на селекционера Бернардо Резенде, биха категорично като гости над Австралия с 3:0 (25:22, 25:20, 25:15) във втория мач помежду им от 5-ия кръг в Група "А" на първата дивизия на най-престижния волейболен турнир, играна днес сутринта пред около 5500 зрители в залата на Олимпийския парт в Сидни.

Така бразилците останаха еднолично начело във временното класиране в групата с 24 точки след 8 победи и 2 загуби, докато "кенгурата" са на последното 4-то място с едва 3 точки след 1 победи и 9 загуби. Следващия уикенд в последния кръг от груповата фаза Бразилия е домакин на Италия, а Австралия приема Сърбия.

Домакините от Австралия започнаха малко по-добре в първия гейм, като успя да поведе с 9:7. След силна игра на Рикарко Лукарели и Леандро Висото бразилците обърнаха резултата в своя полза. "Кенгурата" стигнаха до равенство при 19:19, но в крайна сметка южноамериканците взеха гейм след 25:22. В началото на втората част австралийците дръпнаха с 4:2, след което се стигна до равенство при 8:8. Въпреки това, Бразилия продължи да контролирата играта и поведе с 16:14, за да затвори спокойно гейма в своя полза при 25:20. Благодарение на играта на Лукарели "Селесао" поведе и в третия гейм с 9:5. Разликата нарасна до 19:12 след отлични изяви на Висото и в крайна сметка Бразилия спечели гейма с убедителното 25:15, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен за бразилския тим отново стана Рикардо Лукарели с 15 точки (1 блок, 2 аса и 75% ефективност в атака), а Леандро Висото, който игра цял мач на мястото на Уолъс Де Соуса, добави още 13 точки (4 блока, 2 аса и 58% ефективност в атака) за победата. За австралийците за пореден път най-резултатен стана Томас Едгър с 15 точки.

АВСТРАЛИЯ - БРАЗИЛИЯ 0:3 (22:25, 20:25, 15:25)
АВСТРАЛИЯ: Харисън Пийкок, Томас Едгър 15, Пол Сандерсън 4,  Томас Дъглас-Пауъл 7, Травис Пейсиър 3, Ниймая Моут 8 - Люк Пери-либеро (Нейтън Робъртс, Джейкъб Роб Гаймър 1, Самуел Уолкър 1, Григорий Сукочев)
Старши-треньор: Роберто Сантили
БРАЗИЛИЯ: Рафаел Де Оливейра, Леандро Висото 13, Рикардо Лукарели 15, Лукас Лох 10, Лукаш Сааткамп 10, Едер Карбонера 5 - Фелипе Силва-либеро (Бруно Резенде, Луис Фелипе Фонтелеш 11, Евандро Гера 2)
Старши-треньор: Роберлей Леоналдо.