Голово шоу в първата контрола на Лудогорец в Австрия (видео+снимки)

Отборът на Лудогорец записа победа в първата си контрола на австрийска земя. "Орлите" се наложиха с 3:2 над третия в руския шампионат Краснодар. Неофициален дебют със зелената фланалка направи новото попълнение Цветелин Чунчуков.

Двата тима си размениха по едно полувреме. През първата част българският шампион имаше пълна доминация, но след почивката хитът в руското първенство се активизира и само липсата на късмет им попречи да стигнат до равенството.

В първата проверка, която се състоя в Смолян, разградчани записаха равенство с Верея.

Лудогорец излезе напред в 15-ата минута, когато Марченко си забоде автогол, след центриране на Витиня. В 20-ата минута "орлите" вкараха втори гол. Мисиджан направи двойно подаване с Марселиньо и намери на празна врата Кишада, който отблизо опъна мрежата.

В 30-ата минута българският шампион направи резултата класически. Този път точен бе Брайън Ангуло, който се разписа с удар от далеч. Вина за гола има стражът на Краснодар.

В 62-ата минута руснаците намалиха чрез Батютин, който се разписа от 10-12 метра с удар по земя. Пет минути по-късно резервата Ари не остави шанс на Иван Чворович, след прецизен изстрел с глава за 3:2.

Двата тима направиха и по няколко сериозни пропуска. През първата част Вирджил Мисиджан премина противников футболист и навлезе в наказателното поле. Крилото шутира, но стражът на руснаците бе заел добра позиция и спаси.

В началните минути Лукаш Саша направи груба грешка и позволи на Вандерсон да излезе сам срещу Владислав Стоянов, който излезе навреме и предотврати чист гол.

През втората част Краснодар направи два фрапантни пропуска. Единият бе на Смолов. Футболистът на Краснодар бе изведен сам срещу вратаря и пробва да прехвърли Чворович, но опитът му се оказа неуспешен.

Минута по-късно руснаците направиха нов сериозан пропуск.