Швеция спечели скандинавската битка и ще играе на финал на Евро 2015

Отборът на Швеция е вторият финалист на Евро 2015 до 21 години в Чехия. Тази вечер "тре кронур" надиграха с 4:1 Дания във втория 1/2-финал в турнира и така си гарантираха среща с Португалия във финалния сблъсък за трофея.

Датчаните започнаха по-добре мача и в 10-ата минута гол на Поулсен бе отменен заради игра с ръка. Швеция обаче нанесе бързи два удара по своя съперник в средата на полувремето. Първо в 22-ата минута те получиха дузпа за изблъскване на Шолц срещу Телин, а Джон Гуидети от бялата точка бе безгрешен за 1:0. Само три минути по-късно Гуидети подаде отлично за Тиблинг, който овладя на границата на наказателното поле и хладнокръвно реализира за 2:0.

Дания опита да се върне в мача през втората част и в 63-ата минута след грешка в отбраната на съперника Бех успя да намали на 1:2. След това "червеният динамит" сериозно притисна своя съперник, но вместо да стигне до изравняване, в 84-ата минута Куаисон бе изведен в наказателното поле и отблизо мушна топката през краката на вратаря за 3:1.

В последната минута на мача Дания направи поредния си сериозен пропуск, като Бех удари греда. В добавеното време пък Швеция окончателно довърши своя съперник като след чудесна контраатака Хилйемрк оформи крайното 4:1.

Така Швеция ще играе на финал в турнира срещу Португалия, а мачът ще бъде на 30 юни от 21:45 часа.