САЩ нанесе девети пореден шамар на Русия (ВИДЕО)

Олимпийският волейболен шампион Русия се запъти много сериозно към втора дивизия на Световната лига, след като допусна 9-а поредна загуба. Волейболистите на "Сборная" бяха победени у дома от настоящия шампион в Лигата САЩ с 0:3 (21:25, 20:25, 19:25) в първия си мач помежду им от 5-ия кръг в Група "В", игран снощи пред близо 7000 зрители в зала "Янтарни" в Калининград.

Така, ако искат да запазят мястото си в елита на най-престижния волейболен турнир и през следващата година, руснаците трябва да търсят поне една победа в оставащите си три срещи (б.р. тази вечер от 19,00 часа българско време отново срещу САЩ) и при гостуванията си на Иран следващата седмица. И разбира се, да се надяват, че отборът на Австралия няма да печели повече мачове в Група "А".

В състава на Андрей Воронков попадна звездата на тима - 218-сантиметровият Дмитрий Мусерский, но той се появи за малко само в първия гейм. Самата първа част тръгна равностойно, но постепенно САЩ дръпнаха с 13:11 и 20:15 благодарение на мощните атаки на Матю Андерсън. "Янките" запазиха преднината си и спечелиха с 25:21. Вторият гейм започна по подобен начин, като имаше равенство при 9:9 и 16:16. След това САЩ поведоха с 21:17 след няколко успешни атаки на Аарън Ръсел, а впоследствие взеха и гейма с 25:20. Въпреки усилията на домакините от Русия, момчетата на Джон Спероу напълно контролираха третия гейм и го спечелиха с 25:19 след силна игра на Техлър Сандър, а с това и мача с 3:0.

Над всички за американския тим бе Матю Андерсън със 17 точки (2 блока, 1 ас и 61% ефективност в атака) за победата. За руснаците Алексей Спиридонов завърши със скромните 12 точки.

РУСИЯ - САЩ 0:3 (21:25, 20:25, 19:25)
РУСИЯ: Сергей Антипкин 1, Павел Мороз 9, Алексей Спиридонов 12, Сергей Савин 7, Артьом Волвич 6, Андрей Ащев 3 - Алексей Вербов-либеро (Евгений Сивожелез, Дмитрий Мусерский, Игор Колодинский, Денис Бирюков 1)
Старши-треньор: Андрей Воронков
САЩ: Мика Кристенсън 4, Матю Андерсън 17, Аарън Ръсел 4, Тейлър Сандър 8, Максуъл Холт 9, Дейвид Смит 8 - Ерик Шоджи-либеро (Дейвид Лий)
Старши-треньор: Джон Спероу.