Литекс - Лудогорец е финалът на републиканското първенство за деца набор 2000

Отборите на Литекс и Лудогорец се класираха за финала на републиканското първенство по футбол за деца (родени 2000 година). В полуфинална среща реванш младите ловешки футболисти надиграха с 2:1 Ботев 2002 (Пловдив). Първият мач завърши 1:1. В Ловеч футболистите на Литекс стигнаха до победата още през първото полувреме, когато водеха с 2:1, а след почивката удържаха преднината си.

В спор за златните медали те ще се изправят срещу Лудогорец, който на полуфиналите отстрани Славия с общ резултат 4:2. Първата среща Лудогорец спечели с 3:0, а на реванша по-рано днес "белите" надделяха с 2:1. Финалът ще се играе на 1 юли като допълнително ще бъде уточнено мястото на провеждането му.