Лазаров бележи за класически успех на Монтана

Монтана се наложи с 3:0 над Банско в контролна среща, която се игра на терена на хотел Пири в курортния град. Двата отбора изпробваха много състезатели, но монтанчани общо взето без особени проблеми стигнаха до успеха.

Ветеранът Здравко Лазаров откри резултата, след като бе спънат в наказателното поле и  съдията Георги Иванов съвсем справедливо посочи бялата точка. Потърпевшият  Лазаров бе точен за 1:0. В 30-ата минута след центриране от ъглов удар от Християн Попов в наказателното поле на Банско топката премина през няколко футболисти, намиращият се на втора греда Асен Георгиев отклони кълбото за 2:0. Третия гол за отбора на Монтана отбеляза Атанас Илиев в 75-ата минута след като бе изведен перфектно от централната зона от Янко Ангелов и сам срещу вратаря го простреля за 3:0.

През първата част греда за Банско улучи Борислав Хазуров, а за Монтана дирека нацели словенският нападател Матей Поплавник. През второто полувреме словенеца Матей Поплавник от Монтана и Янислав Иванов от Банско проиграха чисти голови положения.