Литекс гази в последната си контрола преди старта на новия сезон

Литекс победи новака в "Б" група Нефтохимик с 3:0 на тренировъчното игрище в Ловеч в последната си контрола преди старта на новия сезон. Домакините надиграха тотално отбора, воден от бившия национал Радостин Кишишев, но през първото полувреме пропуснаха половин дузина чисти положения. Колумбиецът Рафаел Перес нацели напречната греда след удар с глава в 34-ата минута след центриране от корнер, а малко по-късно сънародникът му Рохас също стреля в гредата. Бьорн Йонсен пък пропусна две 100-процентови шанса на празна врата, дошли след асистенции на новото попълнение Арсенио. Именно португалецът Арсенио откри резултата в 61-ата минута с техничен удар от границата на наказателното поле. В 76-ата минута Милчо Ангелов удвои с добавка, след като вратарят на съперника изби първия му удар. Седем минути по-късно отново Ангелов направи резултата класически с изстрел покрай стража на бургазлии. Литекс стартира новия сезон срещу Йеглава в Латвия на 2 юли в първи мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа.