Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 2:0/ Почивка

Ники Желязков: Единствено резултатът има значение! Чака ни много сериозна битка срещу Полша (ВИДЕО)

Треньорът на националния ни волейболен отбор, който играе на Европейските игри в Баку, Николай Желязков сподели след победата над Турция с 3:1 на 1/4-финала и класирането за полуфиналите, че единствено резултатът има значение. Желязков допълни, че ги чака много сериозна битка срещу Полша.

"Това, което казах на отбора и на всички, че единственото значение в тази среща има резултатът. Ние продължаваме. Никакво значение няма начиина, по който сме победили и играта. Обикновено в такива мачове винаги се играе нервно и не се играе най-красивия волейбол, но това е съвсем нормално с оглед важността на срещата. Мисля, че нещата след първия гейм си дойдоха на мястото. За мен причината за загубения първи гейм е огромното желание и усещането, че на всяка цена отборът трябваше да победи, докато отборът на Турция рискува повече в първия гейм, а ние направихме малко повече лични грешки. Абсолютно имаше голям заряд. Винаги мачове, които са плейофни и без право на поправка имат огромен психологически заряд и огромно значение, особено когато се чувстваш фаворит, както ние се чувствахме днес. Отборът на Турция игра малко по-свободно, защото не се чувстваха фаворити и от това тяхната игра вървеше по-леко, но това в крайна сметка са съвсем нормални неща. В годините съм виждал и преживял много такива мачове, така че няма нищо ненормално", коментира Ники Желязков.

"Не мисля, че се чувстваме и трябва да се чувстваме фаворити срещу Полша. Мисля, че мачът срещу Полша ще бъде коренно различен. Отборът на Полша е много стойностен, изключително добре подготвен. Няма как да бъдем фаворити в тази среща, но зарядът и изходът са напълно неясни. Не мога по никакъв начин да определя нашия отбор и този на Полша за фаворити. Мачът е абсолютно отворен и не се знае изхода му. Ще бъде една голяма битка и се надявам в крайна сметка ние да сме победителите. Чака ни много сериозна битка", допълни треньорът на България.